ОПЕРАТИВНА СИТУАЦІЯ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ СТАНОМ НА 11.00 5 КВІТНЯ

Обухівський, Бориспільський, БілоцерківськийФастівський райони

Ситуація контрольована. Ніч пройшла спокійно. Декілька разів лунали сигнали повітряної тривоги. Надзвичайних подій не зафіксовано. Триває постійна робота з прийому, зберігання та направлення гуманітарних вантажів. Освітній процес здійснюється дистанційно. Підприємства агропромислового комплексу проводять весняно-польові роботи. Сили оборони – в підвищеній боєготовності.

Бучанський район. Уся територія району перебуває під контролем районної військової адміністрації. У громадах, що перебували під російською окупацією, проводяться роботи зрозмінування, відновлення критичної інфраструктури – газо-, електропостачання, зв’язку, направляється гуманітарна допомога. Також правоохоронні органи фіксують злочини, що були заподіяні окупантами мирному населенню. Встановлено посилену комендантську годину. Постраждалому населенню надається необхідна медична допомога. Посилена комендантська година продовжена до 7 квітня 6.00. Коцюбинська, Вишнівська, Борщагівська, Пісківська, Білогородська громади продовжують працювати у штатному режимі.

Броварський район. Ніч з 04 на 05 квітня у Броварському районі минула спокійно. Наслідком проведення бойових дій є замінування окремих територій району. Зокрема це населені пункти Великодимерської, Калитянської та Баришівської територіальних громад. Наразі проводяться зачистки територій цих громад. 4 березня фахівцями служби ДСНС району проводилися заходи щодо перевірки замінованих територій населених пунктів таких, як Залісся, Плоске, Богданівка, Велика Димерка та Жердова.

Поки що частково відновлене електропостачання в селі Рудницьке, Баришівської громади, селах, Шевченкове та Зоря – Великодимерської громади. ріальних громад.

Ситуація у Березанській, Броварській міських, Згурівській, селищній та Зазимській сільській громадах, без змін, контрольована.

04 квітня була доправлена гуманітарна допомога, у вигляді продуктових наборів, до сіл Бервиця та Мокрець, Калитянської громади.

На території Броварської міської громади продовжується реєстрація внутрішньо переміщених осіб. Постраждалому населенню надається перша допомога, продукти харчування та тимчасове житло.

В результаті бойових дій в територіальних громадах Броварського району є пошкодження закладів освіти: У Калитянській селищній територіальній громаді пошкодження зазнали Мокрецький НВК (немає вікон, частково знищено котельню) та Заворицький НВК (немає вікон, пошкоджено покрівлю). У Калинівській селищній територіальній громаді пошкоджені Красилівський ЗЗСО та ЗДО «Малятко» (внаслідок вибуху пошкоджено вікна та покрівля). У Великодимерській селищній територіальній громаді – пошкоджені Богданівське  НВО та дошкільний навчальний заклад «Півник», Бобрицьке НВО, Русанівське НВО, Плосківське НВО. Наразі в територіальній громаді ведуться роботи з відновлення світла та інтернету.

Відповідно до розпорядження керівника району територіальної оборони, начальника Броварської районної військової адміністрації у БАРИШІВСЬКІЙ, ВЕЛИКОДИМЕРСЬКІЙ ТА КАЛИТЯНСЬКІЙ громадах Броварського району: продовжено КОМЕНДАНТСЬКУ ГОДИНУ з 06.00 год. 05 квітня 2022 року до 06.00 год. 07 квітня 2022 року.

Вишгородський район. Ситуація в районі залишається напружена, але контрольована. Вишгородська, Петрівська та Пірнівска ТГ без змін, населенню надається необхідна допомога, здійснюється патрулювання вулиц. Продовжується робота по укріпленню обороноздатності району. В Іванківській, Димерської та Поліської ТГ гуманітарна катастрофа, відсутній зв‘язок, електропостачання, продукти харчування та лікі. Здійснюються заходи щодо нормалізації сітуації в громадах, відновлення інфраструктури. Продовжується завезення туда продуктів харчування і ліків. Славутич має потребу в продуктах харчування, пальному та медикаментах.

За добу працівники ДСНС виїжджали на ліквідацію 11 пожеж (7 – в житловому секторі, 1 – на підприємствах, транспорт – 1, травяний настіл -2).

На спецлінію «102» та чергову частину Головного управління надійшло 46 заяв та повідомлень громадян про підпал, вибух, замінування, пов’язаних безпосередньо з російською агресією. Всього за весь час війни надійшло 4047 заяв. Найбільша кількість повідомлень надходять з Броварського, Бучанськогота Вишгородського районів.