0-02-0a-5cebb51b5a57431c79df280e5b63f6f0fce2f9349b88c0678162922db4a10afd_9490ce2f

Онлайн-обговорення переліку послуг для ЦНАП

16.03.2021

16 березня працівники Гірської сільської ради взяли участь у онлайн-обговоренні щодо обов’язкового переліку послуг для ЦНАП (зміни до розпорядження КМУ від 16.05.2-14 № 523) згідно програми підтримки реформи децентралізації в Україні «U-LEAD з Європою».

«U-LEAD з Європою» — це програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку. Дана програма  фінансується спільно з Європейським Союзом та його країнами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією.

На заході було розглянуто низку «базових» (найзатребуваніших) груп адмінпослуг, оскільки з досвіду Програми «U-LEAD з Європою» саме ці групи послуг є найважливішими для громадян та суб’єктів господарювання:

– реєстрація актів цивільного стану
– реєстрація місця проживання
– паспортні послуги
– адміністративні послуги соціального характеру
– пенсійні послуги
– реєстрація земельних ділянок
– реєстрація бізнесу
– реєстрація нерухомості.

У зв’язку зі змінами на районному рівні виправданими є і зусилля щодо надання через ЦНАП, як обов’язкових, і документів дозвільного характеру та сфери ДАБІ.
Окремо було обговорено питання виділення обов’язкових послуг для віддалених робочих місць (ВРМ). Адже завдяки такій нормі може бути забезпечено максимальну територіальну доступність до низки адміністративних послуг у сільській місцевості в укрупнених територіальних громадах.

Пропозиції щодо організаційних заходів з інтеграції послуг у ЦНАП будуть підготовлені та надані експертами Програми до зазначеного проекту акта Уряду додатково.