0-02-05-e93a8644c2378126139d623c7cafa80a37e45fd794dd4e83274e91900aaacd78_26a5f6f0584

Один день з життя муніципальної варти

02.08.2021

01 серпня минув місяць відтоді, як в нашій громаді стало працювати громадське формування «Муніципальна варта».  Жителі поступово звикають до появи кремезних хлопців з варти, відносяться до них з повагою і довірою.

Оскільки, робота громадського формування нова для нашої громади та ще мало відомо про неї, представник сільської ради провів день разом з працівниками варти.

29.07.21 року робочий день муніципальної варти розпочався з візитів до магазинів Мартусівки і Ревного. Там вручили рішення виконавчого комітету Гірської сільської ради про заборону продажу спиртних напоїв з 22.00 до 8.00 год.

Здійснювали постійне патрулювання сіл громади. В Ревному зробили попередження громадянам, які вживали спиртне в громадських місцях.  Представилися, спокійно і ввічливо повідомили про неприпустимість таких дій і відповідальність за порушення відповідно до законодавства.  Порушники з розумінням поставилися до попередження і розійшлися. На жаль, вживання спиртного в громадських місцях, досить часте явище в нашій громаді. Тож, інспектори не один раз за зміну зверталися з цього приводу  до любителів випити.

Надійшов 1 виклик від жителів Гори. Вони скаржилися на сусіда, який перебуваючи в нетверезому стані, заважав і  порушував  їх спокій. Вартові відреагували миттєво. Через декілька хвилин прибули на місце і вгамували хулігана. Слід відзначити, що за будь-якої ситуації працівники зберігають спокій. Загалом, за їх словами, найбільше викликів надходить у п’ятницю та у вихідні дні. Основні причини: паління сміття, порушення тиші в нічний час, розпивання спиртного в громадських місцях, дорожньо-транспортні пригоди.

Увечері провели  з підлітками, які зібралися на ганку Ревненської школи, профілактичну бесіду про шкоду куріння та вживання алкоголю. Потім продовжили патрулювання і відвідали парки і дитячі майданчики в Мартусівці і Горі.

Чергування цілодобове. Працюють 4 зміни. Переважна більшість працівників варти з військовим досвідом. Перед початком роботи проходили навчання і отримані навички активно використовують. Інспектори забезпечені формою і боді камерами на які фільмують усі події. Мають в розпорядженні автомобіль, укомплектований аптечкою та двома вогнегасниками. Є навіть спеціальна мотузка для того, щоб знімати тварин з дерев. Кажуть, поки що застосовувати не довелося.  Аптечкою, на щастя, скористалися один раз в парку Ошитківському.  Надали необхідні засоби для допомоги дівчинці, яка впала і сильно забилася.

Вартові наголошують, що «основне їх завдання запобігти правопорушенням». Їм приємно, що жителі, в основному, нормально сприймають попередження  і їх виконують.

Якщо ви стали свідком правопорушення, сміливо викликайте варту: 098-313-41-46

Пам’ятайте: громадський порядок починається із кожного з нас!