Нові можливості для отримання субсидії – відтепер за виплатами можна звернутися і до відділень Пенсійного фонду України

08.12.2022

Кожен, хто потребує підтримки для оплати житлово-комунальних послуг,  може звернутися за субсидією не лише до ЦНАПів та уповноважених осіб виконавчих органів територіальних громад, а і до Пенсійного фонду України. Про це повідомили на Урядовому порталі.

Передача функції виплати субсидій Пенсійному фонду дозволяє оптимізувати процеси виплат, зробити їх більш прозорими та ефективніше адмініструвати. Українці отримуватимуть виплати зручно та в повному обсязі. Метою Міністерства соціальної політики є забезпечити право людей на допомогу від держави за будь-яких обставин, особливо ‒ в умовах воєнного часу.

Кожен, хто потребує підтримку вперше, має подати заяву та декларацію за встановленими формами одним із наступних способів:

• до ЦНАП або уповноважених осіб виконавчих органів територіальних громад;

• з 1 грудня ‒ також до сервісного центру Пенсійного фонду України, або через веб-портал чи мобільний додаток Пенсійного фонду України;

• в електронній формі через Портал Дія.

УВАГА! У зв’язку з повномасштабною військовою агресією рф, у 2022 році Мінсоцполітики запровадило розгляд питання щодо призначення житлової субсидії на наступний період (з травня 2022 року по квітень 2023 року включно) домогосподарствам, які отримували її в опалювальному сезоні 2021—2022 років, без звернень громадян.

Передача функції ПФУ

З 1 грудня кожен має можливість звернутися за субсидією не лише до ЦНАПів та місцевих органів влади, а й до відділень Пенсійного фонду України, які працюють за екстериторіальним принципом, що робить процес звернень ще зручнішим, аналогічно тому, як це передбачено для звернень з пенсійних питань.

Люди отримуватимуть виплати зручно та в повному обсязі, а завдяки розвиненим цифровим спроможностям установи, буде забезпечено вищу безпеку даних громадян.

Пенсійний фонд вже успішно забезпечив виплату субсидій протягом осені 2022 року в рамках першого етапу передачі функцій їх надання від органів соціального захисту населення.

Наразі Пенсійним фондом України розпочато другий етап – прийом громадян та розгляд звернень громадян з означених питань.

Із січня 2023 року призначення, нарахування і виплату житлових субсидій та пільг здійснюватимуть органи Пенсійного фонду України.