Не сплачуєте аліменти? Працівники відділу пробації на варті!

17.12.2021

Не сплачуєте аліменти? Працівники відділу пробації на варті!Співробітники Бориспільського районного відділу №1 Філії Державної установи «Центр пробації у м.Києві та Київській області» Людмила Щебетіна та Руслан Ставицький  разом з інспекторами «Муніципальної варти» відвідали сьогодні злісного неплатника аліментів з Гори з метою вручення йому постанови суду про адміністративне стягнення у вигляді 120 годин суспільно-корисних робіт.

За вказаною адресою порушника не виявили. Особа була відсутня або там не проживає.

У подальшому працівники відділу  пробації звертатимуться до Гірської сільської ради для встановлення місця проживання громадянина та ознайомлення його з постановою суду.

Для довідки:

Виникнення заборгованості по аліментах є адміністративним правопорушенням, згідно якого державним виконавцем складається протокол, який надсилається до суду за місцезнаходженням відділу державної виконавчої служби. Якщо у платника аліментів виникла заборгованість понад шість місяців на нього буде накладено адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. Термін їх виконання – від 120 до 240 годин.
Що чекає на порушників у випадку ухилення від виконання суспільно корисних робіт?
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, звертається до суду із поданням про заміну строку невиконаних суспільно корисних робіт на адміністративний арешт. При цьому строк арешту визначається з розрахунку, що одна доба арешту дорівнює 15 годинам невиконаних суспільно корисних робіт. Арешт не може перевищувати 15 діб.
Які в подальшому виникнуть обмеження для неплатників аліментів?
Для осіб, у яких виникла заборгованість зі сплати аліментів на утримання дітей, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державна виконавча служба може винести постанови про:
– тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України;
– тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами;
-тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та вихолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії;
– тимчасове обмеження боржника у праві полювання.
Чи передбачена кримінальна відповідальність за несплату аліментів?
Якщо особа злісно ухиляється від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей, то нестиме кримінальну відповідальність, яка передбачена ст. 164 Кримінального кодексу України.