Навмисні підпали під час воєнного стану розцінюються як диверсія!

18.08.2022

В Ревному за адресою вулиця Квартальна, 21, недалеко від сміттєвого майданчика щоранку вже протягом тижня недобросовісний громадянин спалює сміття.
Особа палія встановлюється. До нього будуть вжиті міри відповідно до чинного законодавства.
Наголошуємо!
З 3 березня Верховна Рада України внесла зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану, так, у статті 113 “Диверсія” до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності.
В обґрунтуванні йдеться, що під час воєнного стану ці дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни.
Застерігаємо, що відтепер такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.