foto_abuse

Насильство – це сміття, яке треба виносити з дому!

02.09.2021

У суспільстві сьогодні домашнє усвідомлюється як серйозна і масштабна проблема. Домашнє насильство – це фізичне, психологічне, сексуальне та економічне приниження, залякування, утиски з метою здійснення постійного контролю однією людиною над іншою. Дія законодавства про запобігання та протидію домашньому насильству незалежно від факту спільного проживання поширюється на таких осіб, як подружжя, колишнє подружжя, наречені, батьки, дід (прадід) або баба (прабаба), брати і сестри, онуки і онучки, інші родичі.

Домашнє насильство рано чи пізно виходить за її межі, ставши звичкою з дитинства ­- вирішувати проблеми за допомогою сили. Насильство негативно впливає не лише на самих жертв, а й на їхнє оточення і суспільство загалом.

У 90% випадків найбільше від домашнього насильства страждають жінки та діти. Це не внутрішньосімейна справа чи особливості родинного спілкування. Це протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати.

Домашнє насильство не має ні соціальних ні національних меж. Воно може трапитися будь з ким. Людину, яка вчиняє насильство, не треба жаліти або виправдовувати, адже будь-яку ситуацію можна вирішити без насильства. Діти, які є свідками насильства між батьками чи близькими родичами, навіть якщо фізично уникають його, страждають душевно. Це негативно впливає на їхній емоційний стан, взаємовідносини з однолітками, навчання, існує ризик того, що вони повторять приклад батьків у дорослому житті. Діти, не маючи життєвого досвіду, переймають від батьків моделі і манери поведінки, вважаючи їх за істинно правильні (звісно, не без заслуги фрази «Батьки поганого не порадять» або «Батьки завжди праві»). Так, дорослішаючи, діти можуть вважати: якщо тато б’є маму або мене, то і я так можу (вдарити однокласницю чи однокласника).

Згідно з Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» органи місцевого самоврядування (у тому числі селищні та міські ради) опікуються діяльністю, спрямованою на запобігання та протидію домашньому насильству. На Службу у справах дітей виконавчого комітету Гірської сільської ради, згідно Положення, покладено обов`язок за реалізацію державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної рівності. Якщо ви зазнаєте домашнього насильства або у вашій сім`ї існує загроза його вчинення, підготуйте особистий план безпеки, продумайте свої дії та обов`язково розкажіть про насильство тим, кому ви довіряєте. Ви можете звернутись до правоохоронних органів за номером 102, Служби у справах дітей за номером (04595) 3 65 41, на національну «гарячу лінію» 0 (800) 500 335 або 116 123 (з мобільного),  на державну «гарячу лінію»: 1547 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України).