06.10.2023

Начальник відділу з питань цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Олександр Чабан про роботу відділу:

«Ще до початку повномасштабної військової агресії комісійно було проведене обстеження підземного простору наявних підвальних приміщень в багатоповерхових будинках та надані рекомендації жителям по облаштуванню цих приміщень для укриття від уламків ракет, осколків снарядів, мін, боєприпасів. Був створений матеріальний резерв для реагування на надзвичайні ситуації.

Після початку повномасштабної військової агресії була проведена робота по облаштуванню наявних укриттів та іншого підземного простору для захисту населення громади. Зокрема, провели поточний ремонт у протирадіаційному укритті у будинку культури Ревного. Закінчується капітальний ремонт протирадіаційного укриття в Ревненському ліцеї. Окрім цього, зроблений капітальний ремонт найпростішого укриття в закладі дошкільної освіти «Барвінок» у Ревному. Облаштовано найпростіше укриття в новобудові майбутнього Гірського ліцею. Облаштоване найпростіше укриття закладу освіти у Мартусівці. Створений раніше матеріальний резерв для реагування на надзвичайні ситуації постійно оновлюється. Встановлена та функціонує система оповіщення населення.

З метою підвищення знань про безпеку життєдіяльності для  дітей та жителів громади в Ревненському ліцеї у найближчій перспективі відкриють освітній хаб безпеки. Там будуть проводити практичні заняття, починаючи від правил дорожнього руху до протимінної безпеки. Теми заняття охоплять усі напрямки сектору безпеки.

Для підвищення рівня пожежної безпеки з громади Ферштеттен у Німеччині, ми отримали пожежний автомобіль. Працівники муніципальної охорони пройшли курс навчання з теми пожежна безпека у навчально-методичному центрі цивільного захисту Київської області та вже мають допуск до виконання завдань по гасінню та ліквідації пожеж. З працівниками муніципальної охорони  проведені практичні заняття, на яких були відпрацьовані отримані теоретичні навики по гасінню пожеж. Заняття проводились саме на цьому автомобілі. Пожежні автомобілі утримуються в належному стані та знаходяться у стані постійної готовності до викликів. Особовий склад місцевої пожежної охорони також на постійній основі проходить вишкіл, щоб у будь-яку хвилину бути готовими до викликів. Сьогодні ми вивчаємо можливість створення добровільних пожежних команд. Це перспективний напрямок розвитку поширений на Західній Україні та Європі. Але для реалізації цього задуму потрібні засоби: ще один пожежний автомобіль, приміщення, спецодяг та відповідне обладнання.

Станом на сьогодні особовий склад місцевої пожежної охорони виконує цілодобові чергування по підтриманню пожежної безпеки у громаді. Чергування проходять у переобладнаному будівельному вагончику з мінімальними умовами для побуту. Екіпаж муніципальної охорони не має постійного місця перебування і цілодобово знаходиться в автомобілі.

Протягом року, у тому числі взимку, один з пожежних автомобілів цілодобово знаходиться на вулиці, а інший – у непристосованому та не опалюваному приміщенні старої котельні. У зимовий період  для пожежних автомобілів вкрай необхідне підтримання сталого температурного режиму, щоб не замерзала вода.

Побудова центру безпеки важливий елемент сталого функціонування місцевої пожежної охорони, розвитку пожежного руху на добровільних засадах, та підвищення культури безпеки й захищеності усієї громади в цілому».