Начальник Управління гуманітарного розвитку Ольга Плахотнюк про завершення навчального року

27.05.2022

“У закладах загальної середньої освіти Гірської ОТГ навчальний рік 2021/2022 завершується 30 травня 2022 року.
Керівники закладів в повному обсязі забезпечили виконання освітніх та навчальних програм за рахунок ущільнення навчального матеріалу, організації самостійного навчання учнів та додаткових консультацій з використанням технологій дистанційного навчання для забезпечення якісного виконання програм.
З метою забезпечення доступу дітей до дошкільної освіти в закладах дистанційно продовжувався освітній процес, Гірський заклад позашкільної освіти «СТАРТ» проводив гурткову роботу дистанційно та у змішаних формах.
Закінчується проведення підсумкового оцінювання навчальних досягнень учнів. Це робиться, враховуючи очне навчання в першому семестрі та результати оцінювання з дистанційного навчання за другий семестр.
Учні 4, 9, 11 класів цього року звільнені від проходження державної підсумкової атестації, натомість зараз триває підготовка для проведення національного мультипредметного тестування (НМТ). У зв’язку з воєнними діями в нашій державі проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання стало неможливим. Держава дбає про майбутнє, інтелектуальне майбутнє, професійне майбутнє. Тому вступна кампанія 2022 року відбудеться в іншому, оновленому форматі – за результатами національного мультипредметного тесту (НМТ).
Що представляє собою НМТ, як в ньому взяти участь, у чому його переваги є безліч офіційних статей. Переконана, що на сайтах, офіційних сторінках інтернет мереж наших закладів є достатня кількість інформації для випускників та їх батьків. Єдине, що хотілося б зазначити, що він буде проведений з дотриманням всіх безпекових вимог воєнного стану.
Зауважу також, що в умовах воєнного стану педагоги застосовували індивідуальний підхід до кожного учня, гнучко використовували відповідні процедури в інтересах дітей для дотримання їх права на продовження здобуття освіти. Навіть після завершення навчального року, шкільні психологи, соціальні педагоги та класні керівники надаватимуть психологічну підтримку дітям”.