Skip to content
10

Ми не маємо права програти і не програємо!

07.05.2022

Друга світова війна, у якій загинуло від 50 до 85 мільйонів людей, стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом,  а також інших жертв війни. Та війна стала можливою через змову антигуманних режимів – нацистського і радянського. Крім того, слабкість, страх і нерішучість західного світу заохочували агресорів до все більшого масштабу злочинів.

 

Укранці воювали на боці антигітлерівської коаліції і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціною стали надзвичайні втрати. Упродовж 1939-1945 років українців та представників інших національностей, які проживали на нашій землі. Тоді загинуло понад 8 мільонів осіб. Ми добре знаємо ціну війни, тому для нас головне – мир. І ми категорично проти намагань рф привласнити перемогу над нацизмом. Це спільна перемога десятків країн і народів.

 

Очевидними є паралелі між подіями Другої світової війни та російсько-української війни початку ХХІ століття. Зараз, як і в роки Другої світової війни, українці воюють з жорстоким і цинічним агресором. Тоді біснуватий фюрер узяв у заручники населення великої держави і прагнув до розширення “життєвих просторів” та “вирішення” єврейського питання. Він також запевняв про безпеку і про те, що ні на кого не нападає. Водночас спочатку ввів війська в демілітаризовану зону на Рейні, потім до Австрії, Чехословаччини, врешті-решт війна охопила усю Європу, а жертвами стали десятки мільйонів людей. Сьогодні путін фактично повністю копіює гітлера. Говорячи з усіх трибун про миролюбність росії, він шляхом війни “упокорив” Чечню, потім – Грузію та відторгнення її частини на користь росії. Далі були українські Крим і Донбас, пізніше Сирія.

 

Нині ж путінська росія під надуманими, облудними гаслами посягнула на територію усієї України. При цьому путін намагається зруйнувати остаточно міжнародну систему безпеки і потенційно загрожує миру у Європі. Чого варті вкиди рашистських пропагандистів на контрольованих кремлем ефірах про майбутні вторгнення, захоплення країн Балтії, Польщі, інших Європейських держав. Серед “запозичень” путіна як кривавого диктатора і вірного спадкоємця гітлера і масові насильні депортації, створення фільтраційних таборів з метою виявлення неугодних, а також знищення або ізоляція так званих неблагонадійних. Як і гітлер, путін готовий встелити Європу трупами, аби переділити світ на свою користь.

 

Те, що творять так звані московські військові на українській землі, є геноцидом українського народу, свідомим знищенням наших громадян. Цілеспрямовано вчиняючи воєнні злочини, кремлівський режим намагається вирішити “українське питання”. Йому потрібна територія України, а не українці на цій території.

 

Ми не маємо права програти і не програємо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати своє майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та Європейські цінності проти імперських амбіцій підступного сусіда-злочинця. Міць наших Збройних Сил є запорукою існування держави, вільного життя кожного з нас.

 

Агресора необхідно зупиняти в Україні. Та для цього Україні необхідна максимальна допомога: і військова, і гуманітарна, а також посилення санкцій проти рф. А головне – консолідована позиція європейських та провідних світових держав.

 

Україна зобов’язана глибоко і остаточно переосмислити історію свого перебування у таких утвореннях, як російська імперія та Радянський Союз, позбутися усіх імперських міфів, наративів та спадщини. Слід, нарешті, зрозуміти, що насправді ми і московити впродовж всієї історії були різними за ментальністю та цінностями, а для росіян усе, що ми цінуємо, завжди було чужим. І рухало останніми їхніми діями щодо України-Русі лише бажання експансії, поневолення, мародерства.