Skip to content
1

МОЗ: Які ліки можна отримати безоплатно при лікуванні у стаціонарі та амбулаторно

04.12.2022

Хотілося б, щоб всі завжди були здорові, але, на жаль, це не реально. Так чи інакше ми хворіємо та буваємо в лікарнях, особливо зараз, коли загострюються хронічні хвороби та розвиваються розлади, про які ми й не підозрювали у мирний час.

Попри війну держава продовжує фінансувати програми, завдяки яким українці можуть отримувати ліки безоплатно.
До них належать:

Ліки з Національного переліку основних лікарських засобів, які медзаклади закуповують самостійно. Дізнатись, чи входять призначені ліки до Нацпереліку також можна на сайті «Ліки Контроль».

Чи є такі ліки в закладі, можна перевірити на інформаційних стендах лікарні або на офіційних вебсайтах регіональних департаментів та управлінь охорони здоров’я.

Ліки, які централізовано закуповують Медичні закупівлі України.
Зокрема, це препарати для людей з онко, пацієнтів з гемофілію, хворих на дитячий церебральний параліч, медикаменти для лікування туберкульозу тощо.

Інформація про залишки ліків, які закуповуються за державними програмами, публікується на сайті МОЗ, а також на інформаційних стендах медзакладів.

Ліки з місцевих програм забезпечення пацієнтів.
Наявність програм можна перевірити на сайтах департаментів охорони здоров’я місцевих органів влади.
Під час лікування амбулаторно можна скористатися програмою «Доступні ліки».

На час війни отримання «доступних ліків» спрощено:

– якщо ви втратили зв’язок із лікарем, звернутися за рецептом на «доступні ліки» можна до будь-якого іншого лікаря «первинки» (педіатр/терапевт, сімейний лікар). Укладати нову декларацію необов’язково;
– на період дії воєнного стану заразом з електронними рецептами на «доступні ліки» діють і паперові;
– наразі в рецепті на інсулін лікар може зазначати не торгові назви препаратів, а тип інсулінів: інсулін людський генно-інженерний: короткої або середньої дії тощо.

Як почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану – детальніше на сайті МОЗ за посиланням.