Skip to content
1561037240_zaklik-borispl

Листи жителів села Гора, яких було вивезено під час Другої Світової війни до нацистської Німеччини на примусові роботи

03.01.2019

Листи жителів села Гора, яких було вивезено під час Другої Світової війни до нацистської Німеччини на примусові роботиДруга світова війна давно минула, втім її відгуки і досі доходять до нас. Цього разу, про цей період нашого села, нагадали листи жителів села Гора, які були вивезені в Німеччину на роботи. Потрапили вони в Гірську сільську раду завдяки нашій спільній роботі з Київським обласним архівом, де зараз зберігаються оригінали листів наших односельців, які вони писали своїм рідним і знайомим, але ці послання з різних причин не встигли дійти до адресатів.

У розпорядженні Гірської сільської ради перебувають копії 92 листів жителів села Гора, відправлених із Німеччини в 1942-1943 роках. Припускаємо, що вони «затримались» на поштових відділеннях, перш за все, у зв’язку з тим, що поштарі не могли доставляти їх через активні бойові дії на Лівобережній Україні починаючи з березня 1943 року.

До слова, звільнення села Гора від німецько-фашистських окупаційних військ, як відомо, відбулось у вересні 1943 року. Звільняли село воїни 136-ї стрілецької дивізії під командуванням полковника І.Пузікова, зокрема 269-й стрілецький полк під командуванням полковника С.Ф.Процента.

На даний час у Гірській сільській раді опрацьовані всі листи і ми готові надати їх рідним адресантів. Нижче наводимо імена адресантів та адресатів. Можливо це ваші родичі і ви б хотіли забрати копії листів у родинні архіви. Також можна зайти за посиланнями та дізнатись про що писали горяни з неволі, як жили, чим переймались та багато іншого.

Можливо у когось збереглись листи з тих часів, тоді приносьте їх нам на опрацювання.

Збережемо історію про рідне село разом!

Щоб отримати копію, вам потрібно звернутись до Гірської сільської ради. Відповідальна особа Павло Магденко. Телефон для довідок (04595) 3-65-23.