1563357935_16-kopan-petro-do-kopan-odarki

Листи Копана Петра до Копан Одарки

03.01.2019

Листи Копана Петра до Копан Одарки

Свої листи наш односелець Петро Копан писав із міста Бодо, що в Норвегії, куди його відправили на роботи. Також є лист (третій від 15.02.1943 року), де стоїть штамп «Берлін Шарлоттенбург» (можливо його перевезли). Із листів дізнаємось, що в нього була матір, брат Павло сестри Дунька, Шурка а ще передає привіт небожу Льонці. В листах він пише, що працює на рибоконсервному заводі/фабриці. Повідомляє, що їм дозволяють приймати посилки не більше 300 грам, тому просить матір вислати триста грам табаку. Цікавиться чи присилала Оришка листа (швидше за все сестра, адже в списках вивезених на примусові роботи до Німеччини фігурує Оришка Іванівна Копан).

Дата: 28.12.1942 рік, штамп від ??.??.???? року

Добрий день дорогі рідні. Перш за все, я вас хочу сповістити, що я є жив, здоров і того й вам бажаю. Знаходжусь я в Норвегії в городі Бодо. Працюю на рибоконсервному заводі. Я вас прошу пробачення, що пишу лише першого листа. Я вас хочу просити, щоб ви мені написали таке: чи присилала Оришка до Вас листа, чи ні, і що вона чи є жива і здорова, і як вона себе почуває. На цьому я маю кінчати. Передаю я вам свій привет і цілую матір, брата Павла, сестру Дуньку і Льоньку і Шурку. На цьому досвіданія.

Листи Копана Петра до Копан ОдаркиДата: 14.01.1943 рік, штамп від ??.03.1943 року

Добрий день мої рідні! Перш за все я хочу повідомити вас о тім, що я знаходжусь в Норвегії город Бодо, працюю в рибноконсервній фабриці. Передаю привіт сестрам Дуньці, Шурці, брату Павлу небожу Льонці і матері Одарці. Мамо, я хочу вас повідомити о тім, що можна висилати посилку вагою в 300 грамах. Так от я вас прошу висліть мені 300 грам табаку, я Вас прошу не відкажіть у моїй просьбі. Пишіть почаще листи. Іще от що я вас хочу просити: – купіть марок і заклєйте їх в конверт і пришліть їх по пошті мені. Пока, допобачення. Жду ответа.

​​​​Листи Копана Петра до Копан ОдаркиДата: 15.02.1943 рік, штамп від 29.03.1943 року

Добрий день мої рідні. Перш за все, я хочу вас повідомити, що я роблю на фабриці консервній у рибному мельництві. Я вам у попередньому листі писав, де я знаходжусь, но не знаю чи ви одержали листи. Прошу пишіть мені пісьма чим почастіше, а то я вам послав уже три листи, а відповіді зовсім не маю. Дорога мамо, я вас буду просити, щоб ви написали мені про себе і моїх братів і сестер, котрі є вдома і знаходяться в Германії. На цьому я хочу кінчати. Передаю вам поклін усім. Цілую кріпко. Ваш син Петро.