Лікарі чи аптека? Аптека чи лікарі?

21.10.2021

Лікарі чи аптека? Аптека чи лікарі?Відповідно до вимог Національної служби здоров’я України (далі НСЗУ) https://nszu.gov.ua/…/nszu-ne-ukladatime-dogovori-z… будівлю Гірської амбулаторії загальної практики сімейної медицини необхідно привести до норм визначених у ДБН В.2.2-40:2018 “Інклюзивність будівель і споруд” для забезпечення доступності обслуговування маломобільних груп населення. У випадку, якщо такі вимоги не будуть виконані, Гірська амбулаторія не зможе продовжити угоду з НСЗУ і не отримає, відповідно, коштів на заробітну платню лікарям та медичним сестрам.
На даний час Гірська сільська рада не може здійснити виконання норм визначених в ДБН, оскільки будівля Гірської амбулаторії загальної практики сімейної медицини знаходиться у власності Фонду державного майна. Для того щоб Фонд державного майна передав цю будівлю у комунальну власність Гірської сільської ради, нею прийняте рішення від 05.08.2021 року № 612-17-VIII «Про погодження прийняття в комунальну власність об’єктів державного житлового фонду, соціальної інфраструктури».
Регіональне відділення Фонду державного майна України не може передати у комунальну власність Гірської сільської ради будівлю Гірської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, допоки там знаходиться комерційний аптечний пункт №2 (Аптеки №1 Київська обл., м.Бориспіль, вул.Київський шлях, 16) приватного підприємства «Лікмед» власником якого є Олександр Мельник.
Сільський голова Роман Дмитрів пропонував власнику знайти інше приміщення для аптеки і продовження комерційної діяльності вже там. Пан Мельник не погодився на запропоновані умови, що призвело до затягування процедури передачі майна і зробило поки що неможливим приведення амбулаторії до норм ДБН В.2.2-40:2018 “Інклюзивність будівель і споруд”. Це, в свою чергу, ставить під загрозу співпрацю амбулаторії з НСЗУ і отримання заробітної плати нашими медиками.
Регіональне відділення Фонду державного майна України звернулося до Бориспільського відділу поліції з вимогою забезпечити охорону громадського порядку та публічної безпеки 20 жовтня під час вжиття заходів стосовно звільнення незаконно займаних приміщень у будівлі Гірської амбулаторії загальної практики сімейної медицини аптечним пунктом №2 (Аптеки №1 Київська обл., м.Бориспіль, вул.Київський шлях, 16) приватного підприємства «Лікмед».
20 жовтня власник аптеки Олександр Мельник відмовився припинити діяльність і звільнити приміщення мотивуючи це тим, що не був попереджений завчасно, хоча це не відповідає дійсності. У зв’язку з відмовою звільнити будівлю амбулаторії, представник регіонального відділення Фонду державного майна України Ірина Сидорчук написала заяву до поліції про вчинення кримінального правопорушення.
Зауважимо, що передача об’єктів державної власності у комунальну власність здійснюється у порядку визначеному Законом України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності». Відповідно до нього органи місцевого самоврядування зобов’язані використовувати передане майно за цільовим призначенням і не відчужувати у приватну власність. Таким чином, в приміщенні амбулаторії може розміщуватись тільки комунальна, а не комерційна аптека.