Skip to content
2

Лідерство жінок як цінність

18.09.2021

Лідерство жінок як цінність15 і 16 вересня проходив Ювілейний V Український Жіночий Конгрес «Лідерство жінок як цінність». Начальник Служби у справах дітей виконавчого комітету Гірської сільської ради Ірина Орел була запрошеною, як регіональна представниця Українського Жіночого Конгресу в Київській області.

6 платформ, 4 side-події, 30+ спікерів та спікерок, серед яких Олена Зеленська, Перша леді України, Олена Кондратюк, Віцеспікерка Верховної Ради України, Марина Лазебна, Міністерка соціальної політики України, Мішель Бачелет, Верховна Комісар ООН з прав людини, Анн Лінде, Міністерка закордонних справ Швеції, Мір’яна Шполярич Еггер, Регіональна директорка ПРООН у Європі та СНД, Ніна Хечігіан, Заступниця мера Лос Анджелеса та багато інших.

П’ятий Український Жіночий Конгрес розпочався з розмови про головні здобутки у сфері політики рівності у період Незалежності.

Піднімалось питання  важливості підписання Європейської хартії рівності жінок на чоловіків на місцевому рівні, яка закликає європейські місцеві та регіональні органи самоврядування взяти на себе зобов’язання використовувати існуючі повноваження і партнерства для досягнення більшої рівності своїх громадян. Наголосили на важливості виконання Національного плану дій з виконання Резолюції “Жінки мир безпека”.

Під час події вперше презентували результати рейтингу українських компаній, які впроваджують політики, направлені на дотримання балансу роботи і сім’ї, гендерної рівності, нульової толерантності до гендерно-зумовленого насильства, а також сприяють рівним можливостям жінок та чоловіків у реалізації їхніх професійних та особистих цілей.

У рамках проведення Конгресу відбулась презентація проєкту «Жіночі історії лідерства», створеного у партнерстві з Українською асоціацією дослідників жіночої історії. Проєкт розказує історії 10 місцевих діячок з різних регіонів України кінця ХІХ – початку ХХ століття, чия праця була прикладом жіночого лідерства в умовах відсутності чи значних обмежень прав жінок: трудових, освітніх, соціальних, майнових і політичних.

Олена Зеленська відкрила другий день V Українського Жіночого Конгресу. Виступаючи з промовою, дружина Президента, зокрема, розповіла про результати участі України в «Партнерстві Біарриц».

Підсумки і рекомендації П’ятого Українського Жіночого Конгресу будуть адресовані  Верховній Раді України, Уряду, місцевій владі, приватному сектору та інститутам громадянського суспільства.