Контейнерні майданчики. Візитівка громади чи зворотній бік обличчя?

05.09.2023

Є працівники КП «Горянин», які знають про нас усе. Так би мовити, зворотній бік нашого обличчя: наше виховання, культуру, побутові звички і те, як ми поводимося з відходами.

Вони збирають, прибирають, та вивозять відходи. Вони мовчки прибирають сміття навколо контейнерів, яке хтось полінувався донести до контейнера. Вони утримують в належному стані контейнерні майданчики після нашого легковажного використання.

Дехто, абсолютно не поважаючи працю цих людей, виливає прямо в баки купу зіпсованого майонезу чи олії, чи консервації разом із склом, щедро посипає зверху скошеною газонною травою і, мабуть, для краси приправляє усе це величезними гілками з дерев.

Ці працівники можуть скласти безкінечний каталог речей, які їх односельці, люди, яких вони знають, викидають у контейнери та навколо них. Унітази, меблі, побутову техніку, автомобільні покришки, можна продовжувати наскільки вистачить фантазії.

І так повторюється із дня у день. Міняються тільки варіанти та поєднання того, що викидають у контейнери та навколо них.

Постійна роз’яснювальна робота, приписи, протоколи про порушення у сфері благоустрою та навіть стягнення у вигляді штрафу  не мають вагомого впливу на жителів та їх культуру поводження з відходами.

Можна скільки завгодно вчити дітей правильному поводженню з відходами і це буде марно, доки ми самі  не навчимось цій культурі. Бо хочеш виховати дитину – виховуй себе.

Правила користування контейнерами для побутових відходів тут:

Щиро дякуємо людям, які виконують цю важку, але важливу і потрібну роботу. Роблять її сумлінно та якісно. Саме ці люди не дають нам потонути у смітті. Усі також знають їх особисто, бо вони наші сусіди і односельці. Давайте поважати їх та роботу, яку вони виконують.