Комісія з питань захисту прав дитини Гірської сільської ради надала двом дітям з числа ВПО, статусу дитини постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

29.08.2023

28 серпня 2023 року на засіданні Комісії з питань захисту прав дитини Гірської сільської ради прийнято рішення про надання двом дітям з числа внутрішньо-переміщених осіб, статусу дитини постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
Відповідно до ст. 30-1 Закону України «Про охорону дитинства» держава має вживати всіх необхідних заходів для забезпечення захисту дітей, які перебувають у зоні воєнних дій і збройних конфліктів чи постраждали від них. Ці заходи також включають забезпечення догляду за дітьми та возз’єднання їх з членами сім’ї, зокрема розшук, звільнення з полону,
повернення в Україну дітей, незаконно вивезених за кордон. Сприяти цьому ще з червня 2017 року має спеціальний Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
У червні 2023 року внесені зміни до Порядку відповідно до подій в Україні після повномасштабного вторгнення (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/268-2017-%D0%BF#Text).
Як оформити статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів можна дізнатись за посиланням: