0-02-0a-672a81448f1212ba8e6f2e3dabba588078ebe07cde81c96a2d27dd4e0d06ecc3_264959eb275

Кабмін послабив вимоги отримання житлових субсидій

10.06.2021

Управління гуманітарного розвитку  та соціального захисту населення Виконавчого комітету Гірської сільської ради інформує:

Більшість субсидій перепризначать без подання нових заяв

Кабінет міністрів вніс зміни до правил призначення житлових субсидій, спростивши процедуру їхнього отримання вже з 1 травня 2021 року. Відтепер субсидію за деякими винятками перепризначатимуть без подання нової заяви.

Рішення уряду передбачає наступне:

• не враховувати доходи від розміщення депозитів, оскільки банківські установи подають звіт до ДФС загальною сумою, і наразі відсутня персоніфікована інформація про доходи фізичних осіб від розміщення депозитів;
  • збільшити до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії (наразі це 25 прожиткових мінімумів, або 56 750 грн);
  • не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, що розташовані в сільській місцевості (здебільшого це спадщина).

Домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається, передбачено автоматичне перепризначення субсидії. Рішення про це в автоматичному режимі ухвалюватимуть органи соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну після верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше).

Таким чином, призначення житлової субсидії на цей рік домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

• надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі);
  • була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи), оскільки необхідно підтвердити місце фактичного проживання;
  • була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо не проживання окремих осіб за місцем реєстрації).

Сектор соціального захисту населення