Інформація для мешканців Гірської територіальної громади щодо отримання компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб

28.09.2022

Компенсація надається фізичним особам — громадянам України, які є власниками житла, або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, і безоплатно розмістили у своїх житлових приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, які після введення Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться воєнні (бойові) дії, або які перебувають/перебували в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, зобов’язані не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб подати повідомлення за формою відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 р. № 333 зі змінами «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану» до ЦНАП або старост за місцем розташування житлового приміщення.

Повідомлення подається в паперовій або електронній формі.

У разі подання повідомлення в паперовій формі особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, подає інформацію про себе та кожну з розміщених осіб із пред’явленням підтвердних документів. А саме:

Заявник:

–  документ, який посвідчує його особу;

– реєстраційний номер облікової картки платника податків;

– документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням, або документ, що підтверджує повноваження представника власника;

– виписку з банку з зазначеним номером банківського рахунка (за стандартом IBAN)

– контактний номер телефону.

Для внутрішньо переміщених осіб:

–  документ, який посвідчує його особу;

– реєстраційний номер облікової картки платника податків;

– довідку про взяття на облік ВПО;

–  контактний номер телефону.

У разі подання повідомлення в електронній формі до такого повідомлення додаються електронні копії (фотокопії або сканкопії) документів, що підтверджують подану інформацію.

Особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, також зобов’язані в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати повідомлення разом з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні, із зазначенням можливості у подальшому розміщувати внутрішньо переміщених осіб у такому приміщенні.

Для отримання компенсації особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає до виконавчого органу сільської ради за місцем розташування житлового приміщення заяву за формою відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану».

Заява подається в паперовій або електронній формі.

У разі подання заяви в паперовій формі особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, подає інформацію про себе та кожну з розміщених осіб із пред’явленням підтвердних документів.

У разі подання заяви в електронній формі до заяви додаються електронні копії (фотокопії) документів, що підтверджують подану інформацію.

Протягом строку розгляду заяви уповноважені особи виконавчого органу сільської ради, проводять перевірку наведених у заяві відомостей з відвідуванням (у разі потреби) місця розміщення внутрішньо переміщених осіб, зокрема з метою перевірки факту такого розміщення, його безоплатності, кількості розміщених осіб та умов їх проживання, документів, що посвідчують особу, свідоцтва про народження малолітньої дитини, яка є внутрішньо переміщеною особою (у тому числі електронне відображення інформації, що міститься у таких документах), довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або електронної довідки, яка підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік такої особи.

У разі коли за результатами перевірки встановлено факт наведення у заяві недостовірної інформації, виконавчий орган сільської ради приймають рішення про відмову у виплаті компенсації.

Персональні дані особи, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, можуть бути передані відповідній міжнародній організації, благодійній організації та громадському об’єднанню для здійснення компенсації за їх рахунок.

Оброблення персональних даних осіб, а також їх передача здійснюються відповідно до законодавства про захист персональних даних.

Відділ соціального захисту населення виконавчого комітету Гірської сільської ради.

Телефон для довідок з питань щодо отримання компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб  0631751288