«єРобота»: ветерани та члени їхніх сімей можуть отримати гранти на відкриття власного бізнесу

07.07.2023

У рамках урядового проєкту «єРобота» створена грантова програма для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також їхніх дружин або чоловіків. Про це повідомили в Київському обласному центрі зайнятості.

Грант може отримати ФОП або фізична особа, яка планує відкрити власний бізнес. Сума гранту складає до 1 млн гривень, а саме:

• 250 тис. грн – для учасників бойових дій та/або осіб з інвалідністю внаслідок війни за умови створення одного робочого місця;
  • 500 тис. грн – для членів сім’ї учасника бойових дій та/або осіб з інвалідністю внаслідок війни за умови створення двох робочих місць;
  • 1 млн грн – для учасників бойових дій та/або осіб з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП не менше 3 років, за умови створення чотирьох робочих місць, мінімум 2 із яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.

Фінансування можна можна витратити на такі потреби:

• меблі, обладнання і транспортні засоби для комерційного використання;
  • сировина, матеріали, товари та послуги, необхідні для реалізації бізнес-плану;
  • тварини або саджанці для створення ферм;
  • послуги з маркетингу та реклами;
  • оренда нежитлових приміщень;
  • ліцензійне програмне забезпечення;
  • придбання франшизи тощо.

Подати заяву на участь у програмі можна на порталі Дія. Для цього необхідно заповнити заяву і завантажити бізнес-план.

Звертаємо увагу, що при отриманні грантів на суму 500 тис. грн та 1 млн грн програма «єРобота» покриває 70% від вартості проєкту, а решту 30% – сам отримувач.

Крім того, не приймають до розгляду заяви від суб’єктів господарювання державного та комунального сектору економіки.

Важливо! Робочі місця потрібно створити протягом 6 місяців із моменту отримання коштів.

Більш детально – за посиланням.