Ідеї як використати опале листя. Рішення, які вам допоможуть

26.10.2023

Розпочався сезон листопаду, але спалювати опале листя не варто. Це не тільки небезпечно і незаконно, але і не розумно. Адже опале листя стане в нагоді на городі або в саду – збагатить землю корисними речовинами і захистить від морозів.
♻️Якщо хочете все ж позбутись листя та бадилля – замовте цю послугу в КП “Горянин”(050 741 25 65). Комунальники організовують вивезення органічних відходів двічі на місяць, відповідно до заявок громадян. Найближче вивезення – 31 жовтня, а вартість – 181,11 грн за 1м3.
Зважайте, що гілля КП не приймає.
✅Зробіть листовий перегній або додайте в компост
Такий перегній можна використовувати як мульчу або підкислювати ним грунт. Сам по собі перегній з опалого листя містить небагато корисних речовин, але він затримує вологу в землі і приваблює корисних дощових черв’яків.
Листя для перегною краще збирати у вологу погоду. Залиште мішок у вологому місці і приблизно через рік перегній буде готовий.
Додайте опале листя в компостну купу і перемішайте, щоб зробити компост більш корисним і поживним. Такий компост можна використовувати як добриво.
✅Зробіть мульчування опалим листям
Рівномірно розподіліть опале листя на ділянці. Така мульча стримає ріст бур’янів та запобігатиме вимиванню мінеральних речовин з грунту. Листям бажано вкривати багаторічні квіти, такі як троянди і гортензії.
✅Використовуйте для посадки кімнатних рослин та розсади
Опале листя – чудова добавка в грунт для кімнатних рослин. Подрібніть листя та додайте у грунт для посадки. Це зробить грунт пухким, збільшить його аерацію, що позитивно вплине на ріст рослин. Це ж саме можна робити і з грунтом для розсади овочевих культур.
❗НЕ викидайте садові відходи (листя, гілля, бадилля) до контейнерів та біля контейнерних майданчиків!
❗Не утворюйте неконтрольовані та несанкціоновані звалища відходів!