Skip to content
1

Як впоратися з гіпервідповідальністю

18.09.2023

Гіпервідповідальність. Гадаємо, багатьом знайома риса, яка виснажує і викликає паніку, щойно мова заходить про відпочинок. Бувало? Авжеж. Тоді ось вам проста порада.

Якщо ви аж настільки відповідальні, що для відпочинку потребуєте офіційного дозволу, випишіть його собі. Саме так, візьміть папірець, ручку, зробіть серйозний вираз обличчя і дозвольте собі:

  • взяти перерву або вихідний;
  • у тій чи іншій ситуації сказати «ні»;
  • виділити час для хобі або навіть ледарства;
  • поспати на годину довше;
  • бути людиною, помилятися;
  • зробити турботу про ментальне здоров’я завданням № 1.

Звучить дивно? Анітрохи, адже ви і тільки ви – керівник свого життя, який має необхідні повноваження.

Більше простих технік самодопомоги та підтримки себе на howareu.com. Адже ніколи не пізно навчитися піклуватися про себе!

Комунікаційна кампанія Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською, реалізується завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація Пакт. Зміст матеріалів кампанії є винятковою відповідальністю ГО «Безбар’єрність» i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США. Сприяння у виготовленні та поширенні інформаційно-просвітницьких матеріалів надали Міжнародна організація з міграції (IOM Ukraine), рекламний холдинг Megapolis, благодійний фонд BGV.