еко3

Як уникнути пожеж в екосистемах

20.03.2022

Як уникнути пожеж в екосистемахЗ настанням теплої погоди різко збільшується кількість пожеж на відкритих територіях. Майже щодня реєструються випадки горіння сухої рослинності, чагарників. Причинами, що призводять до таких пожеж, є необережність з вогнем, неконтрольоване випалювання сухої трави, луків, очерету, ділянок зі степовою та іншою природною рослинністю, а також недбалість громадян під час відпочинку, проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках. Нерідко це призводить до поширення полум’я на лісові насадження, житлові будинки та господарські будівлі, є факти травмування та загибелі людей. У степах та лісах гинуть тварини, для яких природне середовище є домівкою.

Пам’ятайте, що спалювання сухої трави завдає значних збитків державі та навколишньому середовищу. Може спричинити пожежі у житловому секторі, знищити лінії електромереж, лісові насадження, не кажучи вже про серйозну загрозу для життя та здоров’я громадян. Не завдавайте шкоди собі та оточуючим! 17 березня 2021 року вступив в силу новий Закон України про посилення відповідальності за спалювання сухої трави, поживних залишків, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах та поза їх межами, а саме були внесені зміни в ст. 77 та 77/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Тепер такі правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу:

• на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн) • на посадових осіб − від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).

За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статтею 82 КУпАП штраф:

• для громадян від 340 грн до 1360 грн;

• для посадових осіб від 850 грн до 1700 грн.

В екстрених ситуаціях телефонуйте за номером «101».