Skip to content
1

Як підтримувати людину на відстані

05.06.2023

Не залишитися наодинці зі своїм болем. Підтримувати інших, аби переживання людини не відкинули її за бар’єр активного життя. Говорити про свої відчуття, бо вони – важливі. Сьогодні це не просто слова, а необхідність, адже через війну кожен із нас по-своєму переживає стрес.

Але якщо люди, яким потрібна підтримка й допомога, не поруч із нами. Як підтримувати на відстані?

Відстань – не перепона, щоб підтримати людину, яка цього потребує. Ось кілька порад, які стануть у нагоді, якщо, наприклад, ви спілкуєтеся телефоном чи за допомогою інших засобів зв’язку.

  • Насамперед поцікавтесь у людини, чи зручно їй розмовляти. Якщо тема розмови делікатна – уточніть, чи може вона зараз говорити вільно.
  • Якщо вам погано чути, попросіть людину перейти до тихішого місця. Переконайтеся, що ви самі перебуваєте в тиші.
  • Якщо є можливість, зробіть так, аби людина під час розмови вас бачила, наприклад, спробуйте відеозв’язок.
  • Не бійтесь уточнювати, якщо чогось не зрозуміли: «Чи могли б ви пояснити, що мали на увазі, коли сказали про…?», «Поясніть, будь ласка, детальніше».
  • Залишайте час на паузи, якщо людина мовчить.
  • Робіть коментарі – це допоможе людині почуватися комфортно під час пауз: «Усе добре, не поспішайте», «Я тут, якщо ви хочете продовжити».

Якщо людина перебуває у стані сильного стресу, намагайтеся залишатися на лінії, доки вона не заспокоїться або ви зможете зв’язатися зі службами підтримки.

Детальніше про те, як допомогти іншим у стресових ситуаціях, читайте в довіднику «Базові навички турботи про себе та інших».

Довідник створений у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як» за ініціативою першої леді Олени Зеленської з метою допомогти знайти більш дієві способи впоратися зі стресом та допомогти іншим долати складні життєві ситуації.

Більше інформації про те, що таке стрес і як його подолати, можна знайти тут: http://howareu.com.