Як отримати посвідчення батькам і дітям з багатодітних сімей.

24.09.2021

Багатодітна сім’я – це подружжя (чоловік та жінка), яке перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, – до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років. Документом, що підтверджує статус багатодітної сім’ї і дітей з такої сім’ї та їх право на отримання пільг, є відповідне посвідчення.
Діти, над якими встановлено опіку чи піклування, до складу багатодітної сім’ї не входять.
Сім’я, в якій чоловік та жінка перебувають у незареєстрованому шлюбі не є багатодітною та не має права на отримання пільг та посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї.
ПІДСТАВА ДЛЯ ОТРИМАННЯ ПОСВІДЧЕНЬ:
Звернення одного з подружжя (чоловіка чи дружини), яке перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.
Посвідчення видаються батькам та дітям від 6 років.
Перелік документів:
1. Заява одного із батьків.
2. Фотокартки батьків та дітей віком від 6 років (кольорові або чорно-білі) розміром 30 × 40 міліметрів.
3. Документи, що підтверджують факт виховання дитини одним із батьків (у разі реєстрації повторного шлюбу та проживання із дітьми від попереднього шлюбу).
4. Копія довідки із закладу освіти або свідоцтва про народження дитини (у разі народження дитини або навчання особи віком від 18 до 23 років за денною формою навчання за межами України).
5. Довідка про підтвердження зарахування до закладу освіти або про переведення на наступний курс навчання в межах відповідної програми підготовки (у разі продовження строку дії посвідчення, якщо дитина навчається за денною формою навчання у закладі загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти).
6. Копія свідоцтва про народження дитини.
7. Копія свідоцтва про шлюб (крім батьків, які не перебувають у шлюбі).
8. Копії сторінок паспорта громадянина України батьків із даними про прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату видачі паспорта.
9. Копія посвідки на постійне проживання батьків, якщо вони є іноземцями або особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.
10. Довідки структурного підрозділу виконавчого органу місцевої ради про те, що за місцем реєстрації батька або матері посвідчення не видавалися (у разі реєстрації одного з батьків у іншому населеному пункті).
11. Для отримання посвідчень батьків багатодітної сім’ї та посвідчень дитини з багатодітної сім`ї внутрішньо переміщеним особам необхідно подати замість п.5 – довідка про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб всіх членів сім’ї (копії).
Прийом та видача документів здійснюється відповідно до робочого графіку ЦНАП.
Графік роботи:
понеділок- четвер з 8-30 до 17-00