11.07.2022

У критичній ситуації організм не завжди діє чітко. Тож важливо бути попередженими і заздалегідь готовими до того, що варто, а що не варто робити під час обстрілу житлових будинків.

СПОВІЩЕННЯ ПРО ПОВІТРЯНУ ТРИВОГУ

Якщо це переривчаста сирена, протягом 5 хвилин після сигналу необхідно ввімкнути інформаційні канали телебачення та радіо, і послухати актуальну інформацію щодо ваших подальших дій. Якщо лунає безперервна сирена, необхідно негайно йти в укриття.

ДІЇ ПІСЛЯ СПОВІЩЕННЯ ПРО ПОВІТРЯНУ ТРИВОГУ

1. Вимкніть газ, світло, воду та загасити вогонь у печі.

2. Від’єднати газовий балон, спустити тиск та покласти його лежачи в безпечне місце за кілька стінок від сховища.

НЕБЕЗПЕЧНІ МІСЦЯ ДЛЯ СХОВУ

• В окремих випадках – квартира. Є ризик опинитися під завалами або поранитись уламками.
  • Останній поверх будинку – ненадійний під час повітряної тривоги.
  • 1-3 поверхи: існує ризик ураження кулями, снарядами, уламками від наземних боїв.
  • Підвал: висока ймовірність опинитися під завалами.

БЕЗПЕЧНІ МІСЦЯ ДЛЯ УКРИТТЯ У КВАРТИРІ

• простір за двома глухими стінками (перша бере на себе удар, друга захищає від уламків);
  • ванна, якщо в ній немає газового котла.
Як діяти при обстрілах житлових будинків

ВАЖЛИВО! Обов’язково щільно зачиніть вікна. Зніміть із петель двері зі склом, накрийте їх цупкою тканиною, покладіть на підлогу в іншій кімнаті.

ЩО БРАТИ З СОБОЮ В УКРИТТЯ?

•  запас сухої їжі мінімум на дві доби;
  •  запас води по 3 літри на особу в добу;
  •  засоби зв’язку (радіоприймач на батарейках, мобільні телефони та павербанки до них);
  •  ліхтарик;
  •  свисток для подачі сигналів.