Грошова допомога від міжнародних організацій

14.02.2023

Благодійний фонд «Карітас-Київ» у співпраці з Корпусом Милосердя (Mercy Corps) в межах діяльності Консорціуму грошової допомоги для України за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) – Бюро гуманітарної допомоги запускає новий проєкт. Наразі діяльність запланована на наступні 3 місяці (до кінця квітня включно).

Територія впровадження – Київська область. Пріоритетними є населені пункти (особливо ті, що віддалені від міст та районних центрів), які зазнали руйнувань внаслідок воєнної агресії російських військ, а також, громади, у яких розмістилася значна кількість ВПО.

Проєкт розрахований на надання допомоги сталим домогосподарствам з розрахунку по 5 000 домогосподарств у кожній області.

Пріоритетними є наступні домогосподарства:

Домогосподарства, які прибули із сіл, селищ та міст, що знаходяться під тимчасовою окупацією або, які перебувають в зонах прифронтового конфлікту (тобто внутрішньо переміщені особи).

Домогосподарства, за межами прямої лінії конфлікту, які перемістилися в безпечніші райони до того, як конфлікт розгорнувся у місцях їхнього проживання.

Для домогосподарств будуть застосовані наступні критерії вразливості:

– Домогосподарства з  найбільш  постраждалих  від  конфлікту регіонів  (ВПО та місцеве населення, житло яких пошкоджене або зруйноване).

– Домогосподарства з рівнем фактичного доходу менше ніж 5400 грн на особу.

– Домогосподарства, на чолі яких особи похилого віку (60 + років).

– Домогосподарства в яких є особи/діти з групою інвалідності.

– Домогосподарства з вагітною жінкою/мати-годувальниця із дитиною до 2 років.

– Домогосподарства з важкохворими особами (підтверджується медичними довідками/виписками тощо).

– Домогосподарства на чолі яких одинокі батько/мати, який/а самостійно виховує неповнолітніх дітей.

– Домогосподарства які є багатодітними.

– Домогосподарства з дітьми до 18 років.

Умови участі в програмі:

1. Основний отримувач, та/або будь-хто з членів його Домогосподарства, НЕ ОТРИМУВАЛИ протягом останніх 5 місяців грошову допомогу від будь-яких гуманітарних організацій.
  2. Домогосподарство має одну і більше зазначених вище категорій вразливості.
  3. Основний отримувач має активний дійсний картковий рахунок у форматі IBAN (ВАЖЛИВО – це НЕ картки єПідтримка, ФОПу та НЕ кредитна картка).

Сума багатоцільової грошової допомоги складає на місяць 2220 грн на кожного члена домогосподарства. Домогосподарство отримує одноразову виплату одразу за три (3) місяці. Домогосподарство може отримати допомогу в сумі, що не перевищує 33 300 грн, що залежить від кількості членів домогосподарства.

При реєстрації важливо мати оригінали документів, що ідентифікують особу, а також документи, що підтверджують категорію вразливості Домогосподарства.

БО «БФ «Карітас-Київ» забезпечує лише відбір та реєстрацію Домогосподарства на отримання допомоги. Наш ресурс це мобільні команди реєстраторів, які навчені процесу анкетування та збору усіх необхідних даних від отримувачів допомоги, а також – команда операторів контакт-центру, яка забезпечує відбір, інформування та запрошення потенційних учасників програми на локації реєстрацій.

Для забезпечення доступ до такого виду допомоги найуразливішим категоріям домогосподарств, із числа внутрішньо переміщених осіб, просимо звернутися до Відділу соціального захисту населення виконавчого комітету Гірської сільської ради для формування попередніх списків домогосподарств з зазначеними категоріями вразливостей та контактами (ПІБ, категорія вразливості, населений пункт, номер телефону) за номером телефону 0631751288 через Viber.

Збір даних проводиться до 20 лютого 2023 року.