Голова Гірської громади взяв участь у комітетських слуханнях

20.04.2021

20 квітня 2021 року Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» взяла участь у комітетських слуханнях «Публічні консультації як інструмент демократії участі. Світові практики та стандарти», організованих Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування за сприяння та підтримки міжнародних партнерів.

Під час заходу за участі народних депутатів України, представників органів виконавчої влади, асоціацій органів місцевого самоврядування, громадськості, міжнародних та вітчизняних експертів обговорили сучасний стан та перспективи удосконалення вітчизняного законодавства у сфері публічних консультацій, ознайомились з відповідним міжнародним досвідом.

Окрему увагу було приділено проекту Закону “Про публічні консультації” (реєстр. 4254 від 23.10.2020), який 05.03.2021 року прийнято Верховною Радою України за основу.

Всеукраїнську асоціацію органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» на заході представляв голова Київського регіонального (обласного ) відділення Асоціації ОТГ, голова Гірської територіальної громади Дмитрів Роман, який зазначив:

«Слабка влада не зацікавлена в публічних консультаціях, сильна влада, навпаки, максимально співпрацює громадськістю. Консультації з громадськістю підвищують довіру до влади, формують відчуття причетності та відповідальності за те чи інше прийняте рішення, дозволяють налагодити ефективний діалог між владою та громадськістю, підвищити рівень прозорості, прогнозованості, обґрунтованості та якості рішень, які ухвалюються органами місцевого самоврядування, сприяти поінформованості про діяльність цих органів, забезпечити більш ефективне використання публічних фінансів, усунути можливі корупційні ризики під час прийняття нормативно-правових актів та рішень».

Роман Миколайович звернув увагу народних депутатів України, що запровадження процесу обов’язкових публічних консультацій потрібно розпочинати в першу чергу із діяльності  Верховної Ради України та закликав при голосуванні за проект Закону “Про публічні консультації” (4254 від 23.10.2020) максимально врахувати існуючі зауваження та пропозиції висловлені в тому числі і учасниками комітетських слухань.

За даними Всеукраїнської Асоціації об’єднаних територіальних громад.