Skip to content
unnamed

Глава держави підписав закон про кримінальну відповідальність за сексуальне домагання дітей

15.03.2021

За повідомленням Служби у справах дітей виконавчого комітету Гірської сільської ради 12 березня Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Ланцаротської конвенції)» № 1256-IX, ухвалений Верховною Радою 18 лютого 2021 року.

Цей закон закріплює в українському законодавстві визначення поняття «дитяча порнографія» та встановлює кримінальну відповідальність за вчинення дій сексуального характеру, домагання осіб, які не досягли 16-річного віку, за виготовлення та використання дитячої порнографії, за відвідування або проведення заходів сексуального характеру за участю неповнолітньої особи, а також за втягнення дитини до участі в таких заходах.
Згідно з документом, кримінальне правопорушення, вчинене стосовно малолітніх або неповнолітніх, має бути розслідуване невідкладно й розглянуте в суді першочергово.
Також законом запроваджується особливий механізм захисту дітей, які постраждали від сексуального насильства або стали його свідками.
https://www.president.gov.ua/news/glava-derzhavi-pidpisav-zakon-pro-kriminalnu-vidpovidalnist-67097?fbclid=IwAR3YaKsFDx3s83h7I1fxe3N7NnuNafWDk8LLD5nt6gWApHcd8hJN8XL1kC8