01.02.2022

Гірська сільська рада наголошує на необхідності провести перевірку фактів забруднення водойми в Затишному за участі Державної екологічної інспекції Столичного округу і правоохоронних органівМешканці Затишного систематично скаржаться на те, що у локальні очисні споруди механічної та біологічної очистки стічного озера та русла річки Іква, якими користується ДП МА «Бориспіль» здійснюється скидання нечистот. Зокрема, у грудні 2021 року був зафіксований випадок зливання великої кількості рідини з піною та неприємним запахом. Про що інспектором інспекції з благоустрою складений акт перевірки дотримання законодавства у сфері благоустрою населених пунктів.
У зв’язку з виявленим фактом, а також з тим, що злив рідини невідомого походження створює небезпеку для мешканців Затишного, призводить до забруднення очисних споруд поверхневих стічних вод на річці, і завдає шкоди навколишньому природному середовищу, Гірська сільська рада звернулась до Департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації з проханням вжити заходів в межах чинного законодавства України.
Окрім цього, Гірська сільська рада направила лист до ДП МА «Бориспіль» з вимогою надати інформацію про скидання стічних вод в локальні очисні споруди механічної та біологічної очистки стічного озера та русла річки Іква 10 грудня 2021 року і надати графіки скидання стічних вод, що утворюються в процесі господарсько-побутової та виробничої діяльності ДПМА «Бориспіль» на 2021 і 2022 роки.
26 січня 2022 року від Департаменту екології та природних ресурсів КОДА надійшла відповідь про те, що до повноважень Департаменту не відносяться функції державного нагляду та контролю. З цієї причини Департамент направив звернення Гірської сільської ради до Державної екологічної інспекції столичного округу, яка здійснює державний нагляд за дотриманням вимог природоохоронного законодавства в Київській області. При цьому від Департаменту надійшла пропозиція здійснити комісійну перевірку фактів забруднення водойми в Затишному.
31 січня 2022 року ДП МА «Бориспіль» своїм листом повідомило про те, що каналізаційна мережа призначена для водозбору стічних поверхневих дощових і талих вод, які утворилися внаслідок випадіння атмосферних вод (зворотних вод). Водовідведення зворотних вод відбувається самопливним магістральним водовідвідним колектором у період опадів. Перед скидом в річку Іква зворотні води надходять в локальні очисні споруди механічної та біологічної очистки, які розташовані біля Затишного. Таким чином, аеропорт не здійснює регулювання скиду зворотних вод з території підприємства. Режим скиду зворотних вод з очисних споруд залежить від рівня вод в очисних спорудах і кількості атмосферних опадів. В листі також зазначено, що підприємство має Дозвіл на спеціальне водокористування, яким передбачений скид зворотних вод в річку Іква. Цей Дозвіл регламентує умови випуску зворотних вод та нормовані значення вмісту показників забруднюючих речовин.
Сьогодні, 01 лютого, Гірська сільська рада звернулась до Департаменту екології та природних ресурсів КОДА з проханням ініціювати проведення спільної наради щодо виявлених порушень за участю представників Київської обласної державної адміністрації, ДП МА «Бориспіль», Департаменту екології та природних ресурсів КОДА, Державної екологічної інспекції Столичного округу, Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області, Державного агенства водних ресурсів України, Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра, Бориспільської районної державної адміністрації та Гірської сільської ради.
Гірська сільська рада також наголошує на необхідності провести перевірку фактів забруднення водойми в Затишному за участі Державної екологічної інспекції Столичного округу і правоохоронних органів з метою вжити заходи щодо припинення порушень природоохоронного законодавства і притягнення до відповідальності згідно чинного законодавства.
Нагадуємо: у минулому році Гірська сільська рада зверталась до ДП МА «Бориспіль» з вимогою провести телеінспецію і обстежити водовідвідний колектор на предмет несанкціонованих підключень, оскільки колектор перебуває на балансі аеропорту. Згідно технічного звіту за результатами обстеження стану водовідвідного колектору виявили 3 несанкціонованих підключення, 2 з яких ліквідували.