31.08.2022

Друге засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Гірської сільської територіальної громади до 2030 року Цікавим та пізнавальним стало друге засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Гірської сільської територіальної громади до 2030 року.
Голова громади Роман Дмитрів, звертаючись до членів робочої групи, наголосив на тому, що створення Стратегії розвитку є вкрай важливим документом, що розставить пріоритети подальшого руху громади і визначить її майбутнє.
Дмитро Лукін, експерт і консультант зі стратегічного планування, представив попередній варіант Профілю Гірської громади, в якому окреслені основні аспекти і статистичні дані станом на зараз: географічні, демографічні показники, стан в освіті та медицині, аспекти безпеки та інвестиційної активності. Дані Профілю ще будуть уточнюватись та оновлюватись і його кінцевий варіант буде оприлюднений.
Багато уваги члени робочої групи приділили опитуванню, яке проводилось серед мешканців, підприємців та працівників органів місцевого самоврядування і стосувалось Стратегії розвитку.
На основі цього опитування можна виокремити найголовніші проблеми в громаді, а саме: перебої з електропостачанням, недостатня якість питної води, відсутність централізованого водовідведення, недостатня кількість освітніх закладів, велика кількість безпритульних тварин та інші. Респонденти надали також свої побажання і пропозиції розвитку громади серед яких відкриття дитячого садочку та школи в Горі, збільшення кількості дитячих та спортивних майданчиків в селах.
Деякі відповіді опитаних мешканців суперечать одна одній. Дехто вважає необхідною багатоповерхову забудову, інші навпаки – хочуть бачити громаду без таких будинків.
Цікаво, що 62% опитаних позитивно оцінили розвиток громади та через 5-10 років бачать її квітучою і комфортною для проживання. Рівню життя в громаді мешканці та підприємці в середньому дали оцінку у 4,4 бали за 5-ти бальною шкалою.
На основі опитування та власних думок, члени робочої групи склали рейтинг проблем, які існують в громаді, обговорили найближчі завдання і продовжать роботу над створенням Профіля громади.