Skip to content
13

“ДОСТУПНІ ЛІКИ” ЗА РЕЦЕПТОМ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ

14.04.2022

"ДОСТУПНІ ЛІКИ" ЗА РЕЦЕПТОМ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ "ДОСТУПНІ ЛІКИ" ЗА РЕЦЕПТОМ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ "ДОСТУПНІ ЛІКИ" ЗА РЕЦЕПТОМ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ
Програма «Доступні ліки» продовжує працювати. Також нагадуємо, що в Україні вже три роки працює електронний рецепт (Е-рецепт).
Е-рецепт. Усі лікарі, які мають технічні можливості, продовжують їх виписувати, а пацієнти, навіть перебуваючи в іншому регіоні, отримують за ними ліки.
У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я лікар випише паперовий рецепт. На період дії воєнного стану дозволено використовувати як електронні, так і паперові рецепти на «доступні ліки» та інсулін.
Аптеки, які відпускають «доступні ліки» за договором з НСЗУ приймають і паперові, й електронні рецепти. Шукати аптеки, що відпускають «доступні ліки», варто за допомогою електронної карти аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів: https://cutt.ly/ASw5Kwv
Важливо пам’ятати: у період воєнного часу змінені правила отримання первинної допомоги. Якщо ви змушені були переїхати в інше місце, то можете звернутися до будь-якого лікаря первинки й отримати медичну допомогу та, за потреби, — рецепт на необхідні ліки.
В інфографіці МОЗ подано інформацію про те, як:
❗отримати «доступні ліки» в умовах воєнного стану,
❗знайти аптеку з «доступними ліками»,
❗отримати ліки проти розладів психіки і поведінки та епілепсії.