Skip to content
1

Документи для отримання пільг зі сплати земельного податку ФО подає контролюючому органу до 01 травня поточного року

13.02.2024

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що відповідно до  п. 281.1 ст. 281 ПКУ, від сплати земельного податку звільняються:

–   особи з інвалідністю І і ІІ групи;

–   фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
–   пенсіонери (за віком);

–  ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України  «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

–  фізичні особи, визнані Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії ФО п. 281.1 ст. 281 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

-для особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 га;

-для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд: у селах – не більш 0,25 га, в селищах – не більш 0,15 га, в містах – не більш 0,10 га;

-для індивідуального дачного будівництва – не більш 0,10 га;

-для будівництва індивідуальних гаражів – не більш 0,01 га;

-для ведення садівництва – не більш 0,12 га.

Крім того, згідно з п.281.3 ст.281 ПКУ визначено, що від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку ІУ групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку ІУ групи.

Якщо ФО станом на 01 січня поточного року має у власності кілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, визначених п. 281.2 ст. 281 ПКУ,  то така особа до 01 травня поточного року подає письмову заяву довільної форми до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області