0-02-05-4e07f72f650daf21cfc1e6f37b21890670e29791ec2df695cf15672bf65c3b0b_1abfdd1e

До Гірської сільської ради навідались гості з регіонального відділення Асоціації міст України

20.01.2021

У середу, 20 січня, голова Гірської сільської ради Роман Дмитрів приймав поважних гостей із Київського регіонального відділення Асоціації міст України.

В рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) який реалізовує Асоціація міст України за підтримки USAID, Роман Дмитрів провів робочу зустріч із виконавчим директором Київського РВ АМУ Олександром Дехтярчуком. Разом із поважним гостем до сільради завітали консультант Асоціації з юридичних питань та колишній голова міста Славутич Володимир Удовиченко і консультант з місцевого розвитку Тетяна Ревенко.

В результаті цієї зустрічі голова Гірської сільської ради отримав цінні поради та консультацію в сфері розвитку самодостатньої громади. Зокрема, було обговорено питання невідповідності вилучення коштів з громади (мова про не зареєстрованих громадян, які проживають на території громади). Наразі в громаді проживає значно більша кількість населення аніж перебуває на обліку, як результат вилучення з місцевого бюджету складають понад 150 млн грн. А це значна сума, яку можна було б використати на благо та розвиток громади.

Також Роман Дмитрів порушив питання можливості залучення додаткових коштів заради завершення будівництва нової школи у Горі.

Говорили і про пільгове відшкодування перевезення пасажирів та можливості залучення приватних перевізників до громади.

Безпека — один з важливих чинників громади, тож було озвучено питання потреби облаштування фото та відео-фіксації порушень правил дорожнього руху на території Гірської об’єднаної громади. Є потреба встановлення обладнання для фіксації швидкості на головній дорозі ОТГ. Оскільки таке обладнання є досить дороговартісним, було б доречно щоб штрафи на порушення ПДР залишалися в бюджеті громади, а не надходили до державного. На жаль, на даний час це питання залишається  відкритим на рівні держави.

На даний час у Горі вже працюють камери відео-спостереження по всьому периметру населеного пункту. В місцевому бюджеті передбачено виділення коштів для встановлення аналогічних камер у Мартусівці, Ревному та Затишному.

В результаті зустрічі від представників Асоціації прозвучали цінні поради щодо шляхів отримання державних субвенцій, розвитку ЦНАП, посилення мережі Інтернет на території громади та участі в грантових проєктах.

Гірська об’єднана громада вже вступила в Асоціацію міст України, але за переконанням  голови Гірської сільської ради, співпраця громади має бути налагоджена з усіма Асоціаціями які цілеспрямовано працюють у напрямку підтримки та самодостатнього розвитку громад.