Держпродспоживслужба району планує  проведення кампанії по  пероральній вакцинації диких м’ясоїдних тварин від сказу

14.09.2023

На території Бориспільського району протягом вересня –жовтня 2023 року Держпродспоживслужба району планує  проведення кампанії по  пероральній вакцинації диких м’ясоїдних тварин (лисиць, єнотовидних собак).

Протягом останніх років (до 2022 року) цей захід проводили двічі на рік за допомогою авіатранспорту. В зв’язку з введенням воєнного стану використання літальних засобів цивільної авіації заборонено. Для забезпечення стабільної епізоотичної ситуації по сказу на території Київської області, зокрема і в Бориспільському районі, прийняли рішення провести імунізацію диких тварин наземним транспортом.

Такий вид розповсюдження вакцини  потребує проведення комплексу заходів планування і людських ресурсів. Кожна приманка з вакциною, яка вартує не малих коштів, потребує точного розповсюдження по місцях ймовірних шляхів переміщення диких тварин.

Що представляє собою приманка? Принада з вакциною – це брикет із запахом м’ясо-кісткового борошна. В середині принади запаяна капсула з вакциною. Брикет прямокутної форми 5 на 3 см, коричневого кольору з специфічним запахом.

Ми всі знаємо, що дика тварина, зокрема лисиця,  досить обережна тварина і якщо відчуває небезпеку швидко змінює свій маршрут, особливо під час харчування. Тому велике прохання, при виявленні такої принади в руки її не брати та  не пошкоджувати сам брикет.