Чорнобиль: 35 років пам’яті.

26.04.2021

26 квітня світ відзначає День пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф або День пам’яті про Чорнобильську катастрофу, яка сталася в 1986 році. Вибух в реакторі на Чорнобильській АЕС був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території колишнього Радянського Союзу (Білорусі, України та Росії).

За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації. Багато з них вже померли від хвороб, але є ще живі ліквідатори, яких шанують кожен рік та намагаються всіляко їм допомагати у вирішенні життєвих питань.

Так, сьогодні на обліку в Управлінні соціального захисту населення Гірської сільської ради перебуває 111 місцевих мешканців, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Із метою впровадження на місцевому рівні додаткових форм допомог, підвищення кількості та якості соціальних послуг особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС комплексною програмою розвитку освіти, культури та медичного забезпечення населення «Добробут» Гірської сільської ради на 2021-2025 роки, передбачені надання одноразової грошової допомоги  учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС до  Дня Чорнобильської трагедії у розмірі 1000,0 грн. на особу.

Також на території Гірської громади передбачено забезпечення дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, безкоштовним харчуванням в закладах дошкільної, загальної середньої освіти.

Безмежна шана і доземний уклін ліквідаторам, які живуть поряд з нами. Адже ціною власного життя та здоров’я, без вагань та роздумів, вони ліквідовували наслідки аварії на Чорнобильській АЕС.

Бажаємо вам міцного здоров’я, довгих років життя, миру, благополуччя та добробуту.

Низько схиляємо голови перед тими, чиє життя обірвав смертоносний атом, хто відлетів у вічність.

Живемо і пам‘ятаємо.

Цінуємо і шануємо!