Skip to content
10

Бориспільською окружною прокуратурою вчергове наголошено на дотриманні правил безпеки у темний період доби

18.11.2022

На території Бориспільського району з початку запровадження воєнного стану сталося 52 дорожньо-транспортних пригоди, внаслідок яких 14 осіб загинуло, ще 54 отримали травми різного ступеня тяжкості. Особливу занепокоєність викликає той факт, що серед загиблих та постраждалих є діти віком від 7 до 14 років.

Зазначимо, що відповідно до чинного законодавства, дітям віком до 16 років забороняється перебування на вулицях без супроводу дорослих з 22 години. В умовах воєнного стану та запровадження режиму економії енергоресурсів батьки зобов’язані контролювати перебування дітей на вулицях населеного пункту, враховуючи той факт, що вуличне освітлення у більшості випадків відсутнє, або ж максимально обмежене.

При мінімальній освітленості тротуарів, водіям надскладно вчасно зреагувати на пішохода. Забезпечте дітей мінімальним захистом у вигляді світловідбивних нашивок на рукава верхнього одягу, а більш старшим – роз’ясніть про можливість використання ліхтарика при перетині доріг.

Також, роз’ясніть дітям, як учасникам дорожнього руху, правила дорожнього руху, яких вони зобов’язані дотримуватися задля своєї безпеки, та безпеки інших учасників дорожнього руху.

Адже на Вас батьків, Сімейним кодексом України покладено обов’язок піклуватися про здоров’я дитини.

Повідомляємо, що відповідно до чинного законодавства передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків.

Окрім того, ще раз нагадуємо про комендантську годину на території Київської області, яка діє щодня з 23:00 до 5:00.

Обмеженнями під час дії комендантської години є заборона пересування пішки та на транспорті, а також перебування на вулиці й громадських місцях.

Бережіть себе, дотримуйтесь вимог комендантської години та не ігноруйте сигнали повітряної тривоги!

 

Керівник

окружної прокуратури                                                              Катерина ІВАЩЕНКО