Боротьба з небезпечною амброзією – справа всіх і кожного!

31.05.2023

Цей тиждень відділ благоустрою присвятив проведенню просвітницьких заходів в закладах освіти громади.
Дітям розповідали що таке амброзія полинолиста, чим вона небезпечна та як з нею боротися.
Крім цікавої лекції, слухачі отримали інформаційні листівки по боротьбі амброзією. Інформаційні плакати розмістили також на дошках оголошень громади.
***
Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia L.) – це злісний бур’ян, цвітіння якого починається в кінці червня і триває до жовтня, пилок рослин є сильним алергеном і викликає алергічні захворювання (бронхіальна астма, алергічний риніт, атопічний дерматит, контактні дерматити).
Щоб подолати амброзію необхідно кілька разів за літо її скошувати, щоб рослина не встигала зацвісти.
Та найкращий варіант у боротьбі з цією рослиною – виривати її з корінням та використовувати фітоценотичний метод – висівати на ділянках де росте бур’ян багаторічних злаково-бобових травосумішей або газонних трав. Розстилання газонних рулонів також сприяє пригніченню росту амброзії полинолистої.
У випадку виявлення амброзії землевласникам, сільськогосподарським виробникам, власникам земельних та присадибних ділянок необхідно негайно провести заходи по її знищенню.

Боротьба з небезпечною амброзією - справа всіх і кожного!Боротьба з небезпечною амброзією - справа всіх і кожного! Боротьба з небезпечною амброзією - справа всіх і кожного! Боротьба з небезпечною амброзією - справа всіх і кожного! Боротьба з небезпечною амброзією - справа всіх і кожного!