БОРОТЬБА З АМБРОЗІЄЮ – СПРАВА КОЖНОГО

21.05.2020

Останніми роками у нашому селі склалася критична ситуація із розповсюдженням амброзії, яка є надзвичайно сильним алергеном.

Боротьба з бур’янами, у тому числі амброзією полинолистою, згідно з чинним законодавством – обов’язок кожного громадянина, підприємця та посадової особи.

20 травня минулого року за ініціативи Гірської сільської ради в Гірській ЗОШ І-ІІІ ступенів для учнів 5-11 класів та мешканців села Гора, пройшла лекція на тему «Амброзія полинолиста – небезпечний карантинний бур’ян». Під час лекції присутні дізнались, що амброзія належить до карантинних бур’янів, які завдають великої шкоди навколишньому природному середовищу та здоров’ю людини.

Зокрема, довідались, що квітковий пилок у період цвітіння амброзії, який припадає на середину липня та триває до жовтня, має надзвичайно високу алергенну дію на організм людини. Від даного виду алергії, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, по всьому світу страждає більше 70 млн. осіб! Кожна квітка викидає в атмосферу мільярди частинок пилку, які можуть розноситися вітром на відстань до 500 км.

Також на лекції пояснили основні способи боротьби з бур’яном.

Щоб подолати амброзію необхідно кілька разів за літо її скошувати, щоб вона не встигала зацвісти. Найкращий варіант у боротьбі з цією рослиною – виривати її з корінням та використовувати фітоценотичний метод – висівання на цих ділянках багаторічних злаково-бобових травосумішей або газонних трав, чи розстиланням газонних рулонів, що сприяє пригніченню росту амброзії полинолистої.

Про лекцію детальніше тут: http://www.gora-rada.info/news/1326-u-sel-gora-proveli-lekcyu-pro-alergenniy-buryan-ambrozyu.html

Не можна стояти осторонь!

Боротьба з амброзією справа кожного!

Закликаємо скосити бур’яни біля своїх домолодінь та на земельних ділянках!

БОРОТЬБА З АМБРОЗІЄЮ – СПРАВА КОЖНОГО