0-02-0a-461e52a953abfa71aaf6d2632bd897712fb9e888ddac1112818d6f21923324b3_1c6da175d6b567

Білощицьку Валентину Іванівну нагороджено Премією імені Ірини Калинець

24.12.2020

З 2012 року Міжнародний освітній фонд імені Ярослава Мудрого нагороджує Премією імені Ірини Калинець за активну участь у громадсько-політичному житті України, зокрема, за видатні здобутки у розвитку українського суспільства, утвердженні історичної пам’яті українського народу, його національної свідомості та самобутності, розвитку української освіти, культури та літератури. Цього року нагородження відбулося 24 грудня в актовій залі Ревнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  Бориспільського району.

Лауреатами премії  у 2020 році стали:

Білощицька Валентина Іванівна, директор Ревнівської  загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів, за виявлення та популяризацію героїчних сторінок історії України та відкриття «Музею українського спротиву на Бориспільщині 1917 – 1991 років»;

Скорик Михайло Тихонович, український журналіст, редактор, за наполегливість та мужність у відстоюванні українства, висвітленні білих плям у документальному виданні «Сергій Жигалко. Зона непам’яті: приречений повернутися»;

Войтенко Євгеній Олександрович, учасник АТО, за громадянську позицію, мужність у відстоюванні українських ідеалів та героїзм на фронті російсько-української війни.

Нагородження розпочалося літературно-музичною композицією «Незламна духом”. Легкою мелодією лилися спогади про Ірину Стасів-Калинець, відому жінку, письменницю, громадського діяча, дисидентку, народного депутата України І скликання, Героїню Світу.

Чоловік Ірини Калинець Ігор Митрофанович, лауреат Шевченківської премії та дочка Звенислава Мамчур-Калинець, кандидат біологічних наук, прямим зв’язком зі Львова  поділися спогадами про люблячу дружину та маму.

Премії вручала Валентина Стрілько,  президент Міжнародного освітнього фонду ім. Ярослава Мудрого, кандидат педагогічних наук. Вона підкреслила, що І.Калинець була співзасновником фонду та наголосила, що сьогодні особливо важливо зберегти історичну пам’ять про минуле українського народу, про борців за волю України, відстоювати  українську культуру, освіту. Особливу увагу треба звернути на гідне пошанування в школах, а найперше – на рівні держави  захисників України в нинішній час неоголошеної російсько-української війни.

Гірська сільська рада та колектив Ревнівської  загальноосвітньої школи щиро вітають Білощицьку Валентину Іванівну з нагородженням Премією імені Ірини Калинець. Ваш професіоналізм, багаторічна наполеглива праця та щира повага до колег є справжнім прикладом для ваших колег та учнів! Бажаємо Вам міцного здоров’я, нових здобутків, незгасимої енергії та невтомності!