Безоплатний відпуск ліків для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

28.10.2021

В аптеці №194 в Борисполі проводиться безоплатний відпуск лікарських засобів особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до 1 та 2 категорій . За рецептом звертайтеся до свого сімейного лікаря.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. №1303, окремі групи населення та за певними категоріями захворювань мають право на безоплатний і пільговий відпуск лікарських засобів у разі амбулаторного лікування. Відпуск провадиться аптеками за рецептами, виписаними сімейними лікарями за місцем проживання пацієнтів.
Відповідно до пункту 2 статті 20 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи громадяни мають право на безоплатне позачергове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та прирівняних по вартості до них, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я). Право на такі послуги мають особи віднесені до 1, 2 і 3 категорій (пункт 1 статті 21 і 22).
Відшкодування вартості ліків аптекам і послуг із зубопротезування, які надали стоматологічні клініки відбувається за рахунок субвенції з державного бюджету.