Skip to content
1

Автошколи для осіб з інвалідністю: хто може пройти навчання та як долучитися

11.03.2024

Українці, які отримали статус інвалідності із порушенням опорно-рухового апарату внаслідок війни можуть навчитися керувати адаптованим авто. Крім того, у них є можливість отримати водійські посвідчення категорії «В».

 

Автошколи для осіб з інвалідністю вже працюють у шести регіонах України: в Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Одеській та Хмельницькій областях. Це флагманський проєкт МВС України, який реалізується у рамках ініціативи «Без бар’єрів» Олени Зеленської.

 

Головна мета – створення зручної та якісної державної послуги з навчання керування автомобілем та отримання посвідчення водія на право керування транспортним засобом для людей з інвалідністю із порушенням опорно-рухового апарату.

 

Які послуги можна отримати та скільки це коштує  

 

До послуг, які можуть отримати особи з інвалідністю, відносяться:

-теоретична підготовка та надання практичних навичок керування транспортним засобом із ручним керуванням;

-складання іспитів з теоретичної підготовки та практичного керування автомобілем із ручним керуванням;

-отримання посвідчення водія;

-надання практичних навичок керування автомобілем з ручним керуванням особам, які вже мають посвідчення на право керування.

Навчання та складання іспитів відбувається в інклюзивних приміщеннях і може бути як у змішаних інклюзивних групах, так і індивідуально. Теорію можна вивчати в дистанційному форматі, а також визначити графік індивідуального навчання. Іспит складається в сервісному центрі МВС, на транспортному засобі з ручним керуванням. Водійське посвідчення отримується в тому ж сервісному центрі МВС, де складається теоретичний іспит. Загальна тривалість навчання – 11 тижнів. Із них 64 години – теоретичний курс, та 40 годин – практичний курс.

Орієнтовна вартість навчання: 6000 гривень.

 

Хто може взяти участь та як долучитися до навчання в автошколі для осіб з інвалідністю?

Основні вимоги до майбутніх водіїв: бажання навчитися керувати автомобілем з ручним керуванням; відсутність медичних протипоказань (захворювання і вади), за наявності яких особа не може бути допущена до керування транспортними засобами категорії «В»; наявність необхідного переліку документів. Щоб долучитися до навчання потрібно заповнити анкету на сайті.