103903538_670246480372092_3468215032876556267_n

До уваги власників собак!

15.06.2020

Шановні власники собак!

Законодавством  не заборонено з’являтися з домашніми тваринами за межами їх місць утримання. Але, на особу, яка супроводжує тварину покладається ряд обов’язків, які чітко визначені Правилами благоустрою Гірської сільської ради від 05 грудня 2018 року №1212-65-VІІ, а саме:

– забезпечити дотримання санітарно-гігієнічних норм та громадського порядку;

– виводити собак за межі квартири та подвір’я лише на повідку з прикріпленим до нашийника особистим номерним знаком, а потенційно небезпечних собак та собак, що визнані небезпечними, обов’язково на короткому повідку (не більше 1,2 м) і в наморднику;

– забезпечувати безпеку оточуючих людей і тварин;

– прибирати екскременти за своїми тваринами та не здійснювати вигул тварин на територіях дитячих та спортивних майданчиках, в рекреаційних зонах.

В одному грамі собачих екскрементів міститься 23 млн бактерій. Це і сальмонела, лямблія та кишкова паличка. Також часто зустрічаються паразити, яйця яких здатні жити поза організмом собаки довгий час і успішно інфікувати людей. Відходи життєдіяльності собак просочуються у грунт та воду. Найбільшу загрозу екскременти несуть дітям, тваринам та людям зі слабким імунітетом. Це тільки здається, що це не проблема. Адже рештки відходів людина заносить до будинку зі взуттям, малеча – граючись у піску або деінде коли знайомиться з навколишнім світом.

Гірська сільська рада просить всіх громадян дотримуватись «Правил тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах», Правил благоустрою території села Гора Бориспільського району Київської області від 05.12.2018 року №1212-65-VІІ та у жодному разі не випускати собак самостійно гуляти по населеному пункту та не допускати доступ тварин з домоволодіння на вулицю!

За порушення відповідних правил, відповідно до ст. 152 КУпАП накладається штраф на громадян у розмірі від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів громадян (від 340 грн до 1360 грн).

Якщо Ви стали свідком порушення «Правил тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах», Правил благоустрою території села Гора, зверніться за телефоном 102.

Зробимо наше село безпечним та комфортним для проживання разом!