16 листопада – День працівників радіо, телебачення та зв’язку

16.11.2023

16 листопада в Україні відзначаємо День працівників радіо, телебачення та зв’язку. Свято встановлено згідно з Указом Президента України у 1994 році.
Цього дня у 1924 році в Харкові прозвучала перша радіопередача. Її почули 70 радіоаматорів. Дикторів тоді не було, в ефір вийшов технік, який на початку, за звичкою, тричі промовив у мікрофон “Алло”, а потім тричі “Говорить Харків”. Перший прямий телеефір в Україні відбувся у 1939 році у київській телестудії.
Сьогодні це професійне свято тележурналістів і радіо мовників, зв’язківців, працівників інтернет-комунікацій, режисерів, операторів, продюсерів – усіх, хто допомагає кожного дня отримувати актуальну інформацію та зберігати зв’язок з найближчими і найдорожчими.
Нині робота цих людей – це спротив російським загарбникам та потужна зброя проти ворога.
Вітаємо усіх причетних з професійним святом! Щиро бажаємо злагоди, міцного здоров’я, добра, родинного затишку! Залишайтесь у потоці свіжих новин та будьте першими, хто принесе звістку про Перемогу!