Компостування використовують все більше мешканців громади

23.11.2022

Це простий і доступний метод утилізації органічних відходів, який повертається користю і подякою від землі.
Горянин Ігор Литвин закликає односельців компостувати, ділиться своїм досвідом і говорить, що в його помешканні твердих побутових відходів, які він відносить в контейнер, утворюється дуже мало. Це тому, що він сортує сміття, користується пунктами прийому сировини (скла, паперу, пластику, металобрухту), а органічні відходи компостує. Листя, трава та органічні рештки з кухні перегнивають швидко і перетворюються в темну, вологу, рихлу землю, яка відрізняється від звичайної, є прекрасним добривом для рослин, що дозволяє значно збільшити врожай. При цьому процес компостування не потребує витрат і часу, потрібно лише визначитись з місцем і дотримуватись нескладних правил.
Компостування використовують все більше мешканців громадиГосподар журиться, що багато односельців все ще не компостують і приносять величезні мішки з листям на контейнерні майданчики, які не призначені для таких відходів. І це в кращому випадку, бо в гіршому, – багато селян все ще спалюють відходи, попри величезні суми штрафів, забруднення повітря і шкоду власному здоров’ю.
Гілля дерев і кущів пан Ігор подрібнює, використовує як декоративну мульчу, або ж для розпалювання вогнища.
Культурі поводження з відходами може навчитись кожен, усе необхідне для цього є, все залежить від бажання!
Нагадуємо: правила користування контейнерними майданчиками