Не пали – компостуй!

30.10.2021

Альтернативою спалюванню листя та решток з городу є компостування.

Шляхи поводження з органічними відходами:

І варіант: компостування у компостних ямах на власних земельних ділянках. Компост, що утворюється внаслідок правильної утилізації органічних відходів, є чудовим добривом для рослин. Живим ґрунтом називають садівники біогумус, що містить всі елементи, потрібні для рослини. Роблять його каліфорнійські гнійні черв’яки. Їх восени оселяють в компостній купі. На весну біогумус готовий. Більше про компостування тут: https://homediz.info/kompostnij-yama-svoimi-rukami-varianti.html

Сухе гілля можна використовувати для опалення осель в твердопаливних котлах або віддати людям, які ними користуються.

ІІ варіант: на платній основі в комунальному підприємстві замовити послугу подрібнення чи вивезення органічних відходів (листя, гілля) відповідно до тарифів. http://kpgora.com.ua/%d0%b2%d0%b0%d1%80%d1%82%d1%96%d1%81%d1%82%d1%8c-%d0%b2%d0%b8%d0%b2%d0%b5%d0%b7%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d1%8f-%d1%81%d0%bc%d1%96%d1%82%d1%82%d1%8f/

Листя та гілля повинно бути відсортованим, не змішаним з іншими відходами і складеним у пакети. Телефон КП «Горянин», яке надає послуги з подрібнення та вивнезення органічних відходів: 095-613-00-24.

Пам’ятайте! Спалення органічних відходів не є виходом, адже дим забруднює повітря. За такі порушення передбачено штраф: для фізичних осіб від 340 до 1360 грн, для юридичних осіб — від 850 грн до 1700 грн.

Якщо Ви стали свідком підпалу органічних чи побутових відходів зробіть зауваження порушникам та вимагайте від них негайного припинення спалювання. Якщо на Ваші зауваження не реагують, телефонуйте 102 або 098-313-41-46 (ГФ «Муніципальна варта»).

Закликаємо мешканців громади продовжити традицію компостування органіки, а також привчити до цього своїх друзів і сусідів! Не виносьте органічні відходи до контейнерів призначених для побутових відходів та на території загального користування!

Збережемо довкілля разом!