7 грудня – Всесвітній День української хустки

07.12.2021

Сьогодні не часто можна побачити на сучасній жінці хустку. А дарма, адже хустка це символ нашого народу, вона оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій.
Історично хустка прийшла на заміну обрусу (квадратна тканина, якою вкривали голову та не зав’язували) і намітці (прямокутне полотнище із орнаментом по коротких сторонах), хоча дуже часто можна зустріти їх поєднання. Цікаво, що «правильна» українська хустка мала біле тло, а от кольорові варіації мають турецьке коріння.
Способів носити та пов’язувати хустку безліч. Хустка повертається, переосмислюються і має усі шанси перейти від статусу «елемент народного костюму» до «маст-хев» сучасного гардеробу.
Дівчатка нашої громади показали нам, якою гарною може бути хустка.