7 грудня – День місцевого самоврядування

07.12.2021

Саме цього дня, 7 грудня 1990 року, Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про місцеве самоврядування”.
Свято встановили в Україні згідно з Указом Президента України «Про День місцевого самоврядування» від 25 листопада 2000 №1250/2000.
Сьогодні, місцеве самоврядування в Україні, як і в усьому світі, розглядається як єдино можлива і найбільш раціональна форма влади на місцях, як базис, що визначає розвиток усього суспільства.
Життя підтверджує, що не може бути справжньої демократії без порядку, держави – без належного контролю, а повноцінного самоврядування – без необхідного обсягу повноважень і матеріально-фінансових ресурсів.
Місцеве самоврядування – найближча до людей і їхніх турбот владна ланка. Вона є важливим інститутом реального народовладдя та засобом реалізації інтересів територіальної громади. Саме органи місцевого самоврядування об’єднують громадян різного віку, та політичних уподобань у спільному прагненні зробити нашу країну багатою і процвітаючою.
Від усього серця бажаємо усім, хто працює на благо громади, відстоює її потреби та інтереси, міцного здоров’я, щастя, сил і наснаги на добрі справи, порозуміння і єдності задля добра і благополуччя наших громадян!