31 жовтня Україна переходить на зимовий час

30.10.2021

Перехід на зимовий час традиційно відбувається в останню неділю жовтня. Перевести годинник потрібно буде в ніч з 30-го на 31-е число на 1 годину назад.
Сучасні гаджети зроблять це автоматично. Перевести необхідно механічні годинники. Спати в цей день ми будемо на годину довше.
Переводити час двічі на рік в Україні почали в 1981 році, але законодавчо затвердили перехід лише в 1996 році.
Першими переводити час почали практичні британці для економії електроенергії. Але в сучасному світі така практика більше не виправдана. Тому багато країн вже відмовляються від переведення годинників на літній та зимовий час.
В Україні поки що спроби відмовитись від переходу на зимовий та літній час не мали успіху. Верховна Рада підтримала законопроєкт про скасування переведення часу в першому читанні. Але в другому читанні закон прийнятий не був. Якби це сталося, то нинішній перехід був би останнім для України.