Skip to content
1

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

03.12.2023

Міжнародний день людей з інвалідністю був проголошений у 1992 році Генеральною Асамблеєю ООН (резолюція 47/3).
Відзначення цієї дати покликане мобілізувати підтримку громадськості для розв’язання найважливіших питань, що стосуються соціальної інтеграції людей з інвалідністю, сприяти підвищенню обізнаності про проблеми інвалідності й привернути увагу до переваг інклюзивного суспільства, доступного для всіх.
Законом України від 16 грудня 2009 року № 1767-VI наша держава ратифікувала Конвенцію про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї.
Указом Президента України від 03 грудня 2015 року № 678/2015 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю» також закріпили відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю в Україні щороку 3 грудня.
Цей день є нагадуванням про необхідність виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.
Інвалідність не є перепоною до повноцінного життя, це не вирок й не покарання. Люди з інвалідністю є повноправними членами суспільства, які потребують трішечки більше уваги та піклування, створення відповідних умов.
Відзначення цієї дати – це привід задуматись над проблемами, з якими щоденно стикаються люди з інвалідністю, посилити увагу до захисту їх гідності, прав і благополуччя.